Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Grivankeolá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Grivankeolá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \gri.van.ke.o.'la\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : désaffecter

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GRIVANKEOLA

Zaeya (radical)

GRIVANKEOLA

Abduosta (prefix)

gri-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

grivankeolá

2-eaf ilkom T-

(rin)

grivankeolal

3-eaf ilkom T-

(in)

grivankeolar

1-eaf ilkom K-

(min)

grivankeolat

2-eaf ilkom K-

(win)

grivankeolac

3-eaf ilkom K-

(sin)

grivankeolad

4-eaf ilkom K-

(cin)

grivankeolav

Tegisa trenda

grivankeolas

Levgasa trenda

grivankeolan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

grivankeolayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

grivankeolayal

3-eaf ilkom T-

(in)

grivankeolayar

1-eaf ilkom K-

(min)

grivankeolayat

2-eaf ilkom K-

(win)

grivankeolayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

grivankeolayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

grivankeolayav

Tegisa- trenda

grivankeolayas

Levgasa trenda

grivankeolayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

grivankeolatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

grivankeolatal

3-eaf ilkom T-

(in)

grivankeolatar

1-eaf ilkom K-

(min)

grivankeolatat

2-eaf ilkom K-

(win)

grivankeolatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

grivankeolatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

grivankeolatav

Tegisa trenda

grivankeolatas

Levgasa trenda

grivankeolatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

grivutesikgrivanová

grivutégrivanová

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | gri- abduostan | -lá sokudas


QR Code
QR Code grivankeol_a (generated for current page)