Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kafadjoá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kafadjoá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ka.fad.ʒo.'a\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : donner un reçu pour

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KAFADJOA

Zaeya (radical)

KAFADJOA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kafadjoá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kafadjoal

3-eaf ilkom T-

(in)

kafadjoar

1-eaf ilkom K-

(min)

kafadjoat

2-eaf ilkom K-

(win)

kafadjoac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kafadjoad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kafadjoav

Tegisa trenda

kafadjoas

Levgasa trenda

kafadjoan

Tuvar- trenda

kafadjoamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kafadjoayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kafadjoayal

3-eaf ilkom T-

(in)

kafadjoayar

1-eaf ilkom K-

(min)

kafadjoayat

2-eaf ilkom K-

(win)

kafadjoayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kafadjoayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kafadjoayav

Tegisa- trenda

kafadjoayas

Levgasa trenda

kafadjoayan

Tuvar- trenda

kafadjoayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kafadjoatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kafadjoatal

3-eaf ilkom T-

(in)

kafadjoatar

1-eaf ilkom K-

(min)

kafadjoatat

2-eaf ilkom K-

(win)

kafadjoatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kafadjoatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kafadjoatav

Tegisa trenda

kafadjoatas

Levgasa trenda

kafadjoatan

Tuvar- trenda

kafadjoatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kafadjokafadjoara

kafákagá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -oá sokudas


QR Code
QR Code kafadjo_a (generated for current page)