Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kaikfavé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kaikfavé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ka.ik.fa.'ve\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : surutiliser, utiliser à l'excès

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KAIKFAVE

Zaeya (radical)

KAIKFAVE

Abduosta (prefix)

kaik-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikfavé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikfavel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikfaver

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikfavet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikfavec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikfaved

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikfavev

Tegisa trenda

kaikfaves

Levgasa trenda

kaikfaven

Tuvar- trenda

kaikfavemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikfaveyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikfaveyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikfaveyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikfaveyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikfaveyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikfaveyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikfaveyev

Tegisa- trenda

kaikfaveyes

Levgasa trenda

kaikfaveyen

Tuvar- trenda

kaikfaveyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikfaveté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikfavetel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikfaveter

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikfavetet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikfavetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikfaveted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikfavetev

Tegisa trenda

kaikfavetes

Levgasa trenda

kaikfaveten

Tuvar- trenda

kaikfavetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kaikestúkaikfelí

kaikestúkaikfelí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kaik- abduostan | -vé sokudas


QR Code
QR Code kaikfav_e (generated for current page)