Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kaiklusté


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kaiklusté ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ka.ik.lus.'te\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : acheter de façon excessive

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KAIKLUSTE

Zaeya (radical)

KAIKLUSTE

Abduosta (prefix)

kaik-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaiklusté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaiklustel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikluster

1-eaf ilkom K-

(min)

kaiklustet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaiklustec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaiklusted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaiklustev

Tegisa trenda

kaiklustes

Levgasa trenda

kaiklusten

Tuvar- trenda

kaiklustemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaiklusteyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaiklusteyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaiklusteyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kaiklusteyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaiklusteyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaiklusteyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaiklusteyev

Tegisa- trenda

kaiklusteyes

Levgasa trenda

kaiklusteyen

Tuvar- trenda

kaiklusteyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaiklusteté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaiklustetel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaiklusteter

1-eaf ilkom K-

(min)

kaiklustetet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaiklustetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaiklusteted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaiklustetev

Tegisa trenda

kaiklustetes

Levgasa trenda

kaiklusteten

Tuvar- trenda

kaiklustetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kaiklicákaikmidú

kaiklicákaikmidú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kaik- abduostan | -sté sokudas


QR Code
QR Code kaiklust_e (generated for current page)