Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kaiknalé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kaiknalé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ka.ik.na.'le\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : accepter au delà du raisonnable

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KAIKNALE

Zaeya (radical)

KAIKNALE

Abduosta (prefix)

kaik-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaiknalé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaiknalel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaiknaler

1-eaf ilkom K-

(min)

kaiknalet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaiknalec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaiknaled

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaiknalev

Tegisa trenda

kaiknales

Levgasa trenda

kaiknalen

Tuvar- trenda

kaiknalemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaiknaleyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaiknaleyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaiknaleyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kaiknaleyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaiknaleyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaiknaleyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaiknaleyev

Tegisa- trenda

kaiknaleyes

Levgasa trenda

kaiknaleyen

Tuvar- trenda

kaiknaleyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaiknaleté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaiknaletel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaiknaleter

1-eaf ilkom K-

(min)

kaiknaletet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaiknaletec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaiknaleted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaiknaletev

Tegisa trenda

kaiknaletes

Levgasa trenda

kaiknaleten

Tuvar- trenda

kaiknaletemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kaikmuxákaiknarí

kaikmuxákaiknarí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kaik- abduostan | -lé sokudas


QR Code
QR Code kaiknal_e (generated for current page)