Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kaiknové


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kaiknové ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ka.ik.no.'ve\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : permettre de façon trop laxiste

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KAIKNOVE

Zaeya (radical)

KAIKNOVE

Abduosta (prefix)

kaik-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaiknové

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaiknovel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaiknover

1-eaf ilkom K-

(min)

kaiknovet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaiknovec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaiknoved

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaiknovev

Tegisa trenda

kaiknoves

Levgasa trenda

kaiknoven

Tuvar- trenda

kaiknovemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaiknoveyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaiknoveyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaiknoveyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kaiknoveyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaiknoveyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaiknoveyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaiknoveyev

Tegisa- trenda

kaiknoveyes

Levgasa trenda

kaiknoveyen

Tuvar- trenda

kaiknoveyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaiknoveté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaiknovetel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaiknoveter

1-eaf ilkom K-

(min)

kaiknovetet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaiknovetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaiknoveted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaiknovetev

Tegisa trenda

kaiknovetes

Levgasa trenda

kaiknoveten

Tuvar- trenda

kaiknovetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kaiknendákaikobrá

kaiknendákaikobrá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kaik- abduostan | -vé sokudas


QR Code
QR Code kaiknov_e (generated for current page)