Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kaikseotá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kaikseotá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ka.ik.se.o.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : obtenir de façon excessive de

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KAIKSEOTA

Zaeya (radical)

KAIKSEOTA

Abduosta (prefix)

kaik-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikseotá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikseotal

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikseotar

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikseotat

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikseotac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikseotad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikseotav

Tegisa trenda

kaikseotas

Levgasa trenda

kaikseotan

Tuvar- trenda

kaikseotamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikseotayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikseotayal

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikseotayar

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikseotayat

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikseotayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikseotayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikseotayav

Tegisa- trenda

kaikseotayas

Levgasa trenda

kaikseotayan

Tuvar- trenda

kaikseotayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikseotatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikseotatal

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikseotatar

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikseotatat

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikseotatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikseotatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikseotatav

Tegisa trenda

kaikseotatas

Levgasa trenda

kaikseotatan

Tuvar- trenda

kaikseotatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kaiksavékaiksetiké

kaiksavékaiksetiké

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kaik- abduostan | -tá sokudas


QR Code
QR Code kaikseot_a (generated for current page)