Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kaikurlické


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kaikurlické ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ka.ik.ur.liʃ.'ke\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : acquérir de façon excessive

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

  • Bat ravlem ba 2008 zo fabduyur. Daretazuk tiyir : kaikurlijké

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KAIKURLICKE

Zaeya (radical)

KAIKURLICKE

Abduosta (prefix)

kaik-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikurlické

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikurlickel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikurlicker

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikurlicket

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikurlickec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikurlicked

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikurlickev

Tegisa trenda

kaikurlickes

Levgasa trenda

kaikurlicken

Tuvar- trenda

kaikurlickemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikurlickeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikurlickeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikurlickeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikurlickeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikurlickeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikurlickeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikurlickeyev

Tegisa- trenda

kaikurlickeyes

Levgasa trenda

kaikurlickeyen

Tuvar- trenda

kaikurlickeyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikurlicketé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikurlicketel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikurlicketer

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikurlicketet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikurlicketec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikurlicketed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikurlicketev

Tegisa trenda

kaikurlicketes

Levgasa trenda

kaikurlicketen

Tuvar- trenda

kaikurlicketemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kaikunékaikvajá

kaikunékaikvajá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kaik- abduostan | -cké sokudas


QR Code
QR Code kaikurlick_e (generated for current page)