Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kalbenplekú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kalbenplekú ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kal.bɛnp.le.'ku\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : ordonner jusqu'au moindre détail

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KALBENPLEKU

Zaeya (radical)

KALBENPLEKU

Abduosta (prefix)

kal-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalbenplekú

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalbenplekul

3-eaf ilkom T-

(in)

kalbenplekur

1-eaf ilkom K-

(min)

kalbenplekut

2-eaf ilkom K-

(win)

kalbenplekuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalbenplekud

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalbenplekuv

Tegisa trenda

kalbenplekus

Levgasa trenda

kalbenplekun

Tuvar- trenda

kalbenplekumb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalbenplekuyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalbenplekuyul

3-eaf ilkom T-

(in)

kalbenplekuyur

1-eaf ilkom K-

(min)

kalbenplekuyut

2-eaf ilkom K-

(win)

kalbenplekuyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalbenplekuyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalbenplekuyuv

Tegisa- trenda

kalbenplekuyus

Levgasa trenda

kalbenplekuyun

Tuvar- trenda

kalbenplekuyumb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalbenplekutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalbenplekutul

3-eaf ilkom T-

(in)

kalbenplekutur

1-eaf ilkom K-

(min)

kalbenplekutut

2-eaf ilkom K-

(win)

kalbenplekutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalbenplekutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalbenplekutuv

Tegisa trenda

kalbenplekutus

Levgasa trenda

kalbenplekutun

Tuvar- trenda

kalbenplekutumb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kalbelíkalbetá

kalbelíkalbetá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kal- abduostan | -kú sokudas


QR Code
QR Code kalbenplek_u (generated for current page)