Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kalnedí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kalnedí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kal.ne.'di\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : montrer complètement

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KALNEDI

Zaeya (radical)

KALNEDI

Abduosta (prefix)

kal-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalnedí

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalnedil

3-eaf ilkom T-

(in)

kalnedir

1-eaf ilkom K-

(min)

kalnedit

2-eaf ilkom K-

(win)

kalnedic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalnedid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalnediv

Tegisa trenda

kalnedis

Levgasa trenda

kalnedin

Tuvar- trenda

kalnedimb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalnediyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalnediyil

3-eaf ilkom T-

(in)

kalnediyir

1-eaf ilkom K-

(min)

kalnediyit

2-eaf ilkom K-

(win)

kalnediyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalnediyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalnediyiv

Tegisa- trenda

kalnediyis

Levgasa trenda

kalnediyin

Tuvar- trenda

kalnediyimb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalnedití

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalneditil

3-eaf ilkom T-

(in)

kalneditir

1-eaf ilkom K-

(min)

kalneditit

2-eaf ilkom K-

(win)

kalneditic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalneditid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalneditiv

Tegisa trenda

kalneditis

Levgasa trenda

kalneditin

Tuvar- trenda

kalneditimb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kalnaríkalnendá

kalnaríkalnendá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kal- abduostan | -dí sokudas


QR Code
QR Code kalned_i (generated for current page)