Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kalplé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kalplé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kl.'ple\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : répandre en totalité

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Mixail Kostov : “Viele do in va wida remlaniyir, kadime lima buresa va intafa kiewega, kottan, jotik ik milgik mo nuda va int kalpleyed Ayikye koe lukast va kicera kagiyid, ayikya va sint powapayad, kadime in jontik ingajeyen rumeik zveriieyed, vexe in, ton fenkupuyuna k” (Mixail Coloxov ~ Don diliodaf bost ~ malrossiav- 2008) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KALPLE

Zaeya (radical)

KALPLE

Abduosta (prefix)

kal-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalplé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalplel

3-eaf ilkom T-

(in)

kalpler

1-eaf ilkom K-

(min)

kalplet

2-eaf ilkom K-

(win)

kalplec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalpled

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalplev

Tegisa trenda

kalples

Levgasa trenda

kalplen

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalpleyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalpleyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kalpleyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kalpleyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kalpleyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalpleyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalpleyev

Tegisa- trenda

kalpleyes

Levgasa trenda

kalpleyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalpleté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalpletel

3-eaf ilkom T-

(in)

kalpleter

1-eaf ilkom K-

(min)

kalpletet

2-eaf ilkom K-

(win)

kalpletec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalpleted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalpletev

Tegisa trenda

kalpletes

Levgasa trenda

kalpleten

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kalplatíkalplekú

kalplatíkalplekú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | kal- abduostan | -lplé sokudas


QR Code
QR Code kalpl_e (generated for current page)