Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kalwalzé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kalwalzé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kal.wal.'ze\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : avertir complètement, sans réserve

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KALWALZE

Zaeya (radical)

KALWALZE

Abduosta (prefix)

kal-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalwalzé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalwalzel

3-eaf ilkom T-

(in)

kalwalzer

1-eaf ilkom K-

(min)

kalwalzet

2-eaf ilkom K-

(win)

kalwalzec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalwalzed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalwalzev

Tegisa trenda

kalwalzes

Levgasa trenda

kalwalzen

Tuvar- trenda

kalwalzemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalwalzeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalwalzeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kalwalzeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kalwalzeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kalwalzeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalwalzeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalwalzeyev

Tegisa- trenda

kalwalzeyes

Levgasa trenda

kalwalzeyen

Tuvar- trenda

kalwalzeyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalwalzeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalwalzetel

3-eaf ilkom T-

(in)

kalwalzeter

1-eaf ilkom K-

(min)

kalwalzetet

2-eaf ilkom K-

(win)

kalwalzetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalwalzeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalwalzetev

Tegisa trenda

kalwalzetes

Levgasa trenda

kalwalzeten

Tuvar- trenda

kalwalzetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kalwákalwarolá

kalwákalwarolá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kal- abduostan | -lzé sokudas


QR Code
QR Code kalwalz_e (generated for current page)