Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kastá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kastá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \k.'sta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • catalava : reduir
  • germanava : reduzieren
  • englava : reduce (to)
  • espanava : reducir
  • suomiava : supistaa
  • francava : réduire, diminuer, restreindre
  • nederlandava : herleiden
  • portugalava : diminuir

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Bruno Cordelier : “Batdume gu intyon antaf rob zo kastat Okie, grupec dum jin, nik, maneke sin tid kimtaf !” (Jules Verne ~ Tarlesikeem ke Bounty tota ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KASTA

Zaeya (radical)

KASTA

Abduosta (prefix)

ka-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kastá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kastal

3-eaf ilkom T-

(in)

kastar

1-eaf ilkom K-

(min)

kastat

2-eaf ilkom K-

(win)

kastac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kastad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kastav

Tegisa trenda

kastas

Levgasa trenda

kastan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kastayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kastayal

3-eaf ilkom T-

(in)

kastayar

1-eaf ilkom K-

(min)

kastayat

2-eaf ilkom K-

(win)

kastayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kastayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kastayav

Tegisa- trenda

kastayas

Levgasa trenda

kastayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kastatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kastatal

3-eaf ilkom T-

(in)

kastatar

1-eaf ilkom K-

(min)

kastatat

2-eaf ilkom K-

(win)

kastatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kastatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kastatav

Tegisa trenda

kastatas

Levgasa trenda

kastatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kaspakastara

karzákatacé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | CA kalav- | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FI kalav- | FR kalav- | NL kalav- | PT kalav- | ka- abduostan | -stá sokudas


QR Code
QR Code kast_a (generated for current page)