Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Keldoná


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Keldoná ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kɛl.do.'na\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : cheminer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Daniel Frot : “Kotvielu, moe rodafa tawa, abovena kal niska, ke bata kimiskafa patecta, konak ayik dun keldonad digison va mecoba vox zanison va metan, copaf is nuyaf jiomik ke divulafo gazaxo.” (Albert Camus ~ Foredonesikya ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa
  • Damien Etcheverry : “Abicedje skotceson keldonar viele korik kaiklakir : i koton batakaf, batakon vagekiraf is moe batakaf okol batakon wastkiraf.” (Aleksandr Afanasyev ~ Vasilisa Listapya ~ malrossiav- 2004) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

KELDONA

Zaeya (radical)

KELDONA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

keldoná

2-eaf ilkom T-

(rin)

keldonal

3-eaf ilkom T-

(in)

keldonar

1-eaf ilkom K-

(min)

keldonat

2-eaf ilkom K-

(win)

keldonac

3-eaf ilkom K-

(sin)

keldonad

4-eaf ilkom K-

(cin)

keldonav

Tegisa trenda

keldonas

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

keldonayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

keldonayal

3-eaf ilkom T-

(in)

keldonayar

1-eaf ilkom K-

(min)

keldonayat

2-eaf ilkom K-

(win)

keldonayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

keldonayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

keldonayav

Tegisa- trenda

keldonayas

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

keldonatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

keldonatal

3-eaf ilkom T-

(in)

keldonatar

1-eaf ilkom K-

(min)

keldonatat

2-eaf ilkom K-

(win)

keldonatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

keldonatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

keldonatav

Tegisa trenda

keldonatas

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

keldegakirafkeldú

kazúkeldú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : M-Gray dikis va dunol ik ayik

Loma : Pestaleraf gray | FR kalav- | -ná sokudas


QR Code
QR Code keldon_a (generated for current page)