Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/84e2a1fff39470e82224738cee4c67c7.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/84e2a1fff39470e82224738cee4c67c7.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/84e2a1fff39470e82224738cee4c67c7.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kevkivá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kevkivá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kev.ki.'va\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : craindre sans raisons

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KEVKIVA

Zaeya (radical)

KEVKIVA

Abduosta (prefix)

kev-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevkivá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevkival

3-eaf ilkom T-

(in)

kevkivar

1-eaf ilkom K-

(min)

kevkivat

2-eaf ilkom K-

(win)

kevkivac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevkivad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevkivav

Tegisa trenda

kevkivas

Levgasa trenda

kevkivan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevkivayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevkivayal

3-eaf ilkom T-

(in)

kevkivayar

1-eaf ilkom K-

(min)

kevkivayat

2-eaf ilkom K-

(win)

kevkivayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevkivayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevkivayav

Tegisa- trenda

kevkivayas

Levgasa trenda

kevkivayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevkivatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevkivatal

3-eaf ilkom T-

(in)

kevkivatar

1-eaf ilkom K-

(min)

kevkivatat

2-eaf ilkom K-

(win)

kevkivatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevkivatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevkivatav

Tegisa trenda

kevkivatas

Levgasa trenda

kevkivatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kevkipékevkobá

kevkimákevkuré

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | kev- abduostan | -vá sokudas


QR Code
QR Code kevkiv_a (generated for current page)