Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/15a0741fc870d5f2026e5248c9ed74ab.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/15a0741fc870d5f2026e5248c9ed74ab.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/1/15a0741fc870d5f2026e5248c9ed74ab.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kevobrá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kevobrá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kev.ɔb.'ra\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : faire attention sans raison apparente à

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KEVOBRA

Zaeya (radical)

KEVOBRA

Abduosta (prefix)

kev-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevobrá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevobral

3-eaf ilkom T-

(in)

kevobrar

1-eaf ilkom K-

(min)

kevobrat

2-eaf ilkom K-

(win)

kevobrac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevobrad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevobrav

Tegisa trenda

kevobras

Levgasa trenda

kevobran

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevobrayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevobrayal

3-eaf ilkom T-

(in)

kevobrayar

1-eaf ilkom K-

(min)

kevobrayat

2-eaf ilkom K-

(win)

kevobrayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevobrayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevobrayav

Tegisa- trenda

kevobrayas

Levgasa trenda

kevobrayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevobratá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevobratal

3-eaf ilkom T-

(in)

kevobratar

1-eaf ilkom K-

(min)

kevobratat

2-eaf ilkom K-

(win)

kevobratac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevobratad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevobratav

Tegisa trenda

kevobratas

Levgasa trenda

kevobratan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kevnovékevoé

kevnovékevoé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | kev- abduostan | -brá sokudas


QR Code
QR Code kevobr_a (generated for current page)