Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/99dee69af7accd37834cc1461164554c.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/99dee69af7accd37834cc1461164554c.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/9/99dee69af7accd37834cc1461164554c.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kevplekú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kevplekú ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kev.p.le.'ku\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : juxtaposer, accoler, appliquer contre

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Mixail Kostov : “Kadimion, va nuba gu taka kevplekur - Kle ?” (Fyodor Dostoyevski ~ Teldaf dubiesik ~ malrossiav- 2009) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KEVPLEKU

Zaeya (radical)

KEVPLEKU

Abduosta (prefix)

kev-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevplekú

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevplekul

3-eaf ilkom T-

(in)

kevplekur

1-eaf ilkom K-

(min)

kevplekut

2-eaf ilkom K-

(win)

kevplekuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevplekud

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevplekuv

Tegisa trenda

kevplekus

Levgasa trenda

kevplekun

Tuvar- trenda

kevplekumb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevplekuyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevplekuyul

3-eaf ilkom T-

(in)

kevplekuyur

1-eaf ilkom K-

(min)

kevplekuyut

2-eaf ilkom K-

(win)

kevplekuyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevplekuyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevplekuyuv

Tegisa- trenda

kevplekuyus

Levgasa trenda

kevplekuyun

Tuvar- trenda

kevplekuyumb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevplekutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevplekutul

3-eaf ilkom T-

(in)

kevplekutur

1-eaf ilkom K-

(min)

kevplekutut

2-eaf ilkom K-

(win)

kevplekutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevplekutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevplekutuv

Tegisa trenda

kevplekutus

Levgasa trenda

kevplekutun

Tuvar- trenda

kevplekutumb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kevpestalékevpokolé

kevpestalékevpokolé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kev- abduostan | -kú sokudas


QR Code
QR Code kevplek_u (generated for current page)