Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kevpulví


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kevpulví ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kev.pul.'vi\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : dire du mal de, dénigrer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KEVPULVI

Zaeya (radical)

KEVPULVI

Abduosta (prefix)

kev-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevpulví

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevpulvil

3-eaf ilkom T-

(in)

kevpulvir

1-eaf ilkom K-

(min)

kevpulvit

2-eaf ilkom K-

(win)

kevpulvic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevpulvid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevpulviv

Tegisa trenda

kevpulvis

Levgasa trenda

kevpulvin

Tuvar- trenda

kevpulvimb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevpulviyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevpulviyil

3-eaf ilkom T-

(in)

kevpulviyir

1-eaf ilkom K-

(min)

kevpulviyit

2-eaf ilkom K-

(win)

kevpulviyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevpulviyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevpulviyiv

Tegisa- trenda

kevpulviyis

Levgasa trenda

kevpulviyin

Tuvar- trenda

kevpulviyimb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevpulvití

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevpulvitil

3-eaf ilkom T-

(in)

kevpulvitir

1-eaf ilkom K-

(min)

kevpulvitit

2-eaf ilkom K-

(win)

kevpulvitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevpulvitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevpulvitiv

Tegisa trenda

kevpulvitis

Levgasa trenda

kevpulvitin

Tuvar- trenda

kevpulvitimb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kevpoúkevravé

kevpoúkevravé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kev- abduostan | -lví sokudas


QR Code
QR Code kevpulv_i (generated for current page)