Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kodragé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kodragé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ko.d.ra.'ge\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : avancer en proposition, proposer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Laurent Lermigny : “Kulafe yoke miv kobara, kodrageyer da kot danukskirik fu keldaskiyir voxe va abica iksantura anton eruyur nume den jin konakviele di gonodimlaniyir.” (Maurice Leblanc ~ Smilkxa ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KODRAGE

Zaeya (radical)

KODRAGE

Abduosta (prefix)

ko-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kodragé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kodragel

3-eaf ilkom T-

(in)

kodrager

1-eaf ilkom K-

(min)

kodraget

2-eaf ilkom K-

(win)

kodragec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kodraged

4-eaf ilkom K-

(cin)

kodragev

Tegisa trenda

kodrages

Levgasa trenda

kodragen

Tuvar- trenda

kodragemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kodrageyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kodrageyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kodrageyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kodrageyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kodrageyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kodrageyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kodrageyev

Tegisa- trenda

kodrageyes

Levgasa trenda

kodrageyen

Tuvar- trenda

kodrageyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kodrageté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kodragetel

3-eaf ilkom T-

(in)

kodrageter

1-eaf ilkom K-

(min)

kodragetet

2-eaf ilkom K-

(win)

kodragetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kodrageted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kodragetev

Tegisa trenda

kodragetes

Levgasa trenda

kodrageten

Tuvar- trenda

kodragetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kodororákodubié

kodororákodubié

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | ko- abduostan | -gé sokudas


QR Code
QR Code kodrag_e (generated for current page)