Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Koilká


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Koilká ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ko.il.'ka\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'emparer de

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Bruno Cordelier : “Va win al kevaliev ise al rotapsav, va win artlapis is koilkas va cinafo vo.” (Louise Michel ~ Yona kanakafa vunda isu alaakaca ~ malfrancav- 2006/2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KOILKA

Zaeya (radical)

KOILKA

Abduosta (prefix)

ko-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

koilká

2-eaf ilkom T-

(rin)

koilkal

3-eaf ilkom T-

(in)

koilkar

1-eaf ilkom K-

(min)

koilkat

2-eaf ilkom K-

(win)

koilkac

3-eaf ilkom K-

(sin)

koilkad

4-eaf ilkom K-

(cin)

koilkav

Tegisa trenda

koilkas

Levgasa trenda

koilkan

Tuvar- trenda

koilkamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

koilkayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

koilkayal

3-eaf ilkom T-

(in)

koilkayar

1-eaf ilkom K-

(min)

koilkayat

2-eaf ilkom K-

(win)

koilkayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

koilkayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

koilkayav

Tegisa- trenda

koilkayas

Levgasa trenda

koilkayan

Tuvar- trenda

koilkayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

koilkatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

koilkatal

3-eaf ilkom T-

(in)

koilkatar

1-eaf ilkom K-

(min)

koilkatat

2-eaf ilkom K-

(win)

koilkatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

koilkatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

koilkatav

Tegisa trenda

koilkatas

Levgasa trenda

koilkatan

Tuvar- trenda

koilkatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

koiákoimaxú

koiákoimaxú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | ko- abduostan | -lká sokudas


QR Code
QR Code koilk_a (generated for current page)