Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Koirutá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Koirutá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ko.i.ru.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : mettre sous restriction, rationner

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KOIRUTA

Zaeya (radical)

KOIRUTA

Abduosta (prefix)

ko-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

koirutá

2-eaf ilkom T-

(rin)

koirutal

3-eaf ilkom T-

(in)

koirutar

1-eaf ilkom K-

(min)

koirutat

2-eaf ilkom K-

(win)

koirutac

3-eaf ilkom K-

(sin)

koirutad

4-eaf ilkom K-

(cin)

koirutav

Tegisa trenda

koirutas

Levgasa trenda

koirutan

Tuvar- trenda

koirutamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

koirutayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

koirutayal

3-eaf ilkom T-

(in)

koirutayar

1-eaf ilkom K-

(min)

koirutayat

2-eaf ilkom K-

(win)

koirutayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

koirutayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

koirutayav

Tegisa- trenda

koirutayas

Levgasa trenda

koirutayan

Tuvar- trenda

koirutayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

koirutatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

koirutatal

3-eaf ilkom T-

(in)

koirutatar

1-eaf ilkom K-

(min)

koirutatat

2-eaf ilkom K-

(win)

koirutatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

koirutatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

koirutatav

Tegisa trenda

koirutatas

Levgasa trenda

koirutatan

Tuvar- trenda

koirutatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

koirubarakoiskemá

koinkékoiskemá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | ko- abduostan | -tá sokudas


QR Code
QR Code koirut_a (generated for current page)