Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Komuxá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Komuxá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ko.mu.'xa\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'exprimer sur

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KOMUXA

Zaeya (radical)

KOMUXA

Abduosta (prefix)

ko-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

komuxá

2-eaf ilkom T-

(rin)

komuxal

3-eaf ilkom T-

(in)

komuxar

1-eaf ilkom K-

(min)

komuxat

2-eaf ilkom K-

(win)

komuxac

3-eaf ilkom K-

(sin)

komuxad

4-eaf ilkom K-

(cin)

komuxav

Tegisa trenda

komuxas

Levgasa trenda

komuxan

Tuvar- trenda

komuxamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

komuxayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

komuxayal

3-eaf ilkom T-

(in)

komuxayar

1-eaf ilkom K-

(min)

komuxayat

2-eaf ilkom K-

(win)

komuxayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

komuxayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

komuxayav

Tegisa- trenda

komuxayas

Levgasa trenda

komuxayan

Tuvar- trenda

komuxayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

komuxatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

komuxatal

3-eaf ilkom T-

(in)

komuxatar

1-eaf ilkom K-

(min)

komuxatat

2-eaf ilkom K-

(win)

komuxatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

komuxatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

komuxatav

Tegisa trenda

komuxatas

Levgasa trenda

komuxatan

Tuvar- trenda

komuxatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

komplerakon

komplékonalé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | ko- abduostan | -xá sokudas


QR Code
QR Code komux_a (generated for current page)