Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Konugá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Konugá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ko.nu.'ga\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : mettre le pied dans

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2005

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KONUGA

Zaeya (radical)

KONUGA

Abduosta (prefix)

ko-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

konugá

2-eaf ilkom T-

(rin)

konugal

3-eaf ilkom T-

(in)

konugar

1-eaf ilkom K-

(min)

konugat

2-eaf ilkom K-

(win)

konugac

3-eaf ilkom K-

(sin)

konugad

4-eaf ilkom K-

(cin)

konugav

Tegisa trenda

konugas

Levgasa trenda

konugan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

konugayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

konugayal

3-eaf ilkom T-

(in)

konugayar

1-eaf ilkom K-

(min)

konugayat

2-eaf ilkom K-

(win)

konugayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

konugayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

konugayav

Tegisa- trenda

konugayas

Levgasa trenda

konugayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

konugatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

konugatal

3-eaf ilkom T-

(in)

konugatar

1-eaf ilkom K-

(min)

konugatat

2-eaf ilkom K-

(win)

konugatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

konugatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

konugatav

Tegisa trenda

konugatas

Levgasa trenda

konugatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

konubákonugale

konubákonuzexá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | ko- abduostan | -gá sokudas


QR Code
QR Code konug_a (generated for current page)