Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kostá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kostá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \k.'sta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • germanava : einführen, einrücken
  • englava : introduce (to), insert (to)
  • francava : conduire, emmener, induire, introduire
  • nederlandava : binnenleiden, inschuiven
  • portugalava : empurrar para o fundo

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Mixail Kostov : “Prokofi kalion koirubayar : rentasik mu in va mona kolnayad, in va nukueem ke bonolxo miv kaltaplekuyur, aze bak muvugal ko warzafa oga va intafa ayatepesa diveikya kostayar Viele do in va wida remlaniyir, kadime lima buresa va intafa kiewega, kottan, jo” (Mixail Coloxov ~ Don diliodaf bost ~ malrossiav- 2008) klita ke kotavaxa
  • Elisabeth Rovall : “Kearney W-ya va in ko bontay kostayar va inafa debanyara jupayar aze va tupama is dilgavafu smamuktu divplekuyur.” (James Joyce ~ Lana gadikya ~ malenglav- 2015) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KOSTA

Zaeya (radical)

KOSTA

Abduosta (prefix)

ko-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kostá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kostal

3-eaf ilkom T-

(in)

kostar

1-eaf ilkom K-

(min)

kostat

2-eaf ilkom K-

(win)

kostac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kostad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kostav

Tegisa trenda

kostas

Levgasa trenda

kostan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kostayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kostayal

3-eaf ilkom T-

(in)

kostayar

1-eaf ilkom K-

(min)

kostayat

2-eaf ilkom K-

(win)

kostayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kostayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kostayav

Tegisa- trenda

kostayas

Levgasa trenda

kostayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kostatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kostatal

3-eaf ilkom T-

(in)

kostatar

1-eaf ilkom K-

(min)

kostatat

2-eaf ilkom K-

(win)

kostatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kostatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kostatav

Tegisa trenda

kostatas

Levgasa trenda

kostatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kostkostara

kosongákostaksé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | DE kalav- | EN kalav- | FR kalav- | NL kalav- | PT kalav- | ko- abduostan | -stá sokudas


QR Code
QR Code kost_a (generated for current page)