Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Koverté


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Koverté ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ko.vɛr.'te\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • catalava : anotar
  • danmarkava : optage
  • germanava : registrieren
  • englava : record (to)
  • espanava : inscribir
  • suomiava : kirjata
  • francava : enregistrer
  • nederlandava : aantekenen
  • norgava : innskrive
  • portugalava : alistar
  • sverigava : inregistrera
  • zuluava : -rejista

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KOVERTE

Zaeya (radical)

KOVERTE

Abduosta (prefix)

ko-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

koverté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kovertel

3-eaf ilkom T-

(in)

koverter

1-eaf ilkom K-

(min)

kovertet

2-eaf ilkom K-

(win)

kovertec

3-eaf ilkom K-

(sin)

koverted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kovertev

Tegisa trenda

kovertes

Levgasa trenda

koverten

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

koverteyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

koverteyel

3-eaf ilkom T-

(in)

koverteyer

1-eaf ilkom K-

(min)

koverteyet

2-eaf ilkom K-

(win)

koverteyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

koverteyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

koverteyev

Tegisa- trenda

koverteyes

Levgasa trenda

koverteyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

koverteté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kovertetel

3-eaf ilkom T-

(in)

koverteter

1-eaf ilkom K-

(min)

kovertetet

2-eaf ilkom K-

(win)

kovertetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

koverteted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kovertetev

Tegisa trenda

kovertetes

Levgasa trenda

koverteten

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kovegedurakovertera

kovegedúkovewá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | CA kalav- | DA kalav- | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FI kalav- | FR kalav- | NL kalav- | NO kalav- | PT kalav- | SV kalav- | ZU kalav- | ko- abduostan | -rté sokudas


QR Code
QR Code kovert_e (generated for current page)