Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kovogá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kovogá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ko.vo.'ga\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • catalava : jurar
  • danmarkava : sværge
  • germanava : beeidigen
  • englava : swear (to)
  • espanava : jurar
  • suomiava : vannoa
  • francava : jurer, préter serment de
  • italiava : giurare
  • nederlandava : een eed afleggen
  • portugalava : jurar
  • romaniava : jura
  • sverigava : svära
  • turkava : ant ıçmek

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1984

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KOVOGA

Zaeya (radical)

KOVOGA

Abduosta (prefix)

ko-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kovogá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kovogal

3-eaf ilkom T-

(in)

kovogar

1-eaf ilkom K-

(min)

kovogat

2-eaf ilkom K-

(win)

kovogac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kovogad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kovogav

Tegisa trenda

kovogas

Levgasa trenda

kovogan

Tuvar- trenda

kovogamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kovogayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kovogayal

3-eaf ilkom T-

(in)

kovogayar

1-eaf ilkom K-

(min)

kovogayat

2-eaf ilkom K-

(win)

kovogayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kovogayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kovogayav

Tegisa- trenda

kovogayas

Levgasa trenda

kovogayan

Tuvar- trenda

kovogayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kovogatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kovogatal

3-eaf ilkom T-

(in)

kovogatar

1-eaf ilkom K-

(min)

kovogatat

2-eaf ilkom K-

(win)

kovogatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kovogatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kovogatav

Tegisa trenda

kovogatas

Levgasa trenda

kovogatan

Tuvar- trenda

kovogatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kovoakovoné

kovilákovoné

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | CA kalav- | DA kalav- | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FI kalav- | FR kalav- | IT kalav- | NL kalav- | PT kalav- | RO kalav- | SV kalav- | TR kalav- | ko- abduostan | -gá sokudas


QR Code
QR Code kovog_a (generated for current page)