Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kowelidá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kowelidá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ko.we.li.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se mettre à table, avouer quant à

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Sabrina Benkelloun : “» Konaka tiyid opelapafa nume kowelidayad ; battode yerumanik kaikalieyed.” (Prosper Mérimée ~ Tamango ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2013

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KOWELIDA

Zaeya (radical)

KOWELIDA

Abduosta (prefix)

ko-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kowelidá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kowelidal

3-eaf ilkom T-

(in)

kowelidar

1-eaf ilkom K-

(min)

kowelidat

2-eaf ilkom K-

(win)

kowelidac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kowelidad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kowelidav

Tegisa trenda

kowelidas

Levgasa trenda

kowelidan

Tuvar- trenda

kowelidamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kowelidayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kowelidayal

3-eaf ilkom T-

(in)

kowelidayar

1-eaf ilkom K-

(min)

kowelidayat

2-eaf ilkom K-

(win)

kowelidayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kowelidayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kowelidayav

Tegisa- trenda

kowelidayas

Levgasa trenda

kowelidayan

Tuvar- trenda

kowelidayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kowelidatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kowelidatal

3-eaf ilkom T-

(in)

kowelidatar

1-eaf ilkom K-

(min)

kowelidatat

2-eaf ilkom K-

(win)

kowelidatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kowelidatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kowelidatav

Tegisa trenda

kowelidatas

Levgasa trenda

kowelidatan

Tuvar- trenda

kowelidatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kowedisikkoweyoná

kowedíkoweyoná

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | ko- abduostan | -dá sokudas


QR Code
QR Code kowelid_a (generated for current page)