Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kuboyawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kuboyawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ku.bo.ja.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se rainurer, se former en rainures

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2015

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

KUBOYA

Zaeya (radical)

KUBOYAWE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kuboyawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kuboyawel

3-eaf ilkom T-

(in)

kuboyawer

1-eaf ilkom K-

(min)

kuboyawet

2-eaf ilkom K-

(win)

kuboyawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kuboyawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kuboyawev

Tegisa trenda

kuboyawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kuboyaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kuboyaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kuboyaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kuboyaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kuboyaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kuboyaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kuboyaweyev

Tegisa- trenda

kuboyaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kuboyaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kuboyawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

kuboyaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

kuboyawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

kuboyawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kuboyaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kuboyawetev

Tegisa trenda

kuboyawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kuboyarakuce

kublékudú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code kuboyaw_e (generated for current page)