Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/8afb2e096e019bd26bfd5008cdaa6df6.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/8afb2e096e019bd26bfd5008cdaa6df6.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/8afb2e096e019bd26bfd5008cdaa6df6.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kumskú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kumskú ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \km.'sku\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : être bon à, pour

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2007

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KUMSKU

Zaeya (radical)

KUMSKU

Abduosta (prefix)

kum-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kumskú

2-eaf ilkom T-

(rin)

kumskul

3-eaf ilkom T-

(in)

kumskur

1-eaf ilkom K-

(min)

kumskut

2-eaf ilkom K-

(win)

kumskuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

kumskud

4-eaf ilkom K-

(cin)

kumskuv

Tegisa trenda

kumskus

Levgasa trenda

kumskun

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kumskuyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

kumskuyul

3-eaf ilkom T-

(in)

kumskuyur

1-eaf ilkom K-

(min)

kumskuyut

2-eaf ilkom K-

(win)

kumskuyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

kumskuyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

kumskuyuv

Tegisa- trenda

kumskuyus

Levgasa trenda

kumskuyun

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kumskutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

kumskutul

3-eaf ilkom T-

(in)

kumskutur

1-eaf ilkom K-

(min)

kumskutut

2-eaf ilkom K-

(win)

kumskutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

kumskutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

kumskutuv

Tegisa trenda

kumskutus

Levgasa trenda

kumskutun

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kumsetuxokumzilí

kumsetúkumzilí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | kum- abduostan | -mskú sokudas


QR Code
QR Code kumsk_u (generated for current page)