Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Levdubié


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Levdubié ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \lev.du.bi.'e\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : subtiliser

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Staren Fetcey : “Léandre : Rin, va jinafa trula al levdubiel .” (Molière ~ Nyagaceem ke Scapin ~ malfrancav- 2006/2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

LEVDUBIE

Zaeya (radical)

LEVDUBIE

Abduosta (prefix)

lev-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

levdubié

2-eaf ilkom T-

(rin)

levdubiel

3-eaf ilkom T-

(in)

levdubier

1-eaf ilkom K-

(min)

levdubiet

2-eaf ilkom K-

(win)

levdubiec

3-eaf ilkom K-

(sin)

levdubied

4-eaf ilkom K-

(cin)

levdubiev

Tegisa trenda

levdubies

Levgasa trenda

levdubien

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

levdubieyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

levdubieyel

3-eaf ilkom T-

(in)

levdubieyer

1-eaf ilkom K-

(min)

levdubieyet

2-eaf ilkom K-

(win)

levdubieyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

levdubieyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

levdubieyev

Tegisa- trenda

levdubieyes

Levgasa trenda

levdubieyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

levdubieté

2-eaf ilkom T-

(rin)

levdubietel

3-eaf ilkom T-

(in)

levdubieter

1-eaf ilkom K-

(min)

levdubietet

2-eaf ilkom K-

(win)

levdubietec

3-eaf ilkom K-

(sin)

levdubieted

4-eaf ilkom K-

(cin)

levdubietev

Tegisa trenda

levdubietes

Levgasa trenda

levdubieten

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

levdragélevdulzé

levdragélevdulzé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | lev- abduostan | -ié sokudas


QR Code
QR Code levdubi_e (generated for current page)