Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Levoksé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Levoksé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Sopura tioltesa va pak ok askutesa va amidaca wal toloya ota.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \lev.ɔk.'se\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • catalunyava : restar
  • danmarkava : fradrage
  • germanava : abziehen
  • englava : subtract (to)
  • espanava : sustraer
  • francava : soustraire
  • niponava : hiku (引く)
  • nederlandava : aftrekken
  • norgava : subtrahere
  • polskava : odejmować
  • portugalava : subtrair
  • rossiava : вычитать
  • suomiava : vähentää
  • sverigava : subtrahera

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Staren Fetcey : “Tcokesik va koridasik va olkotca levokseter ike koridasik va wiks dace me kalitir.” (Molière ~ Nyagaceem ke Scapin ~ malfrancav- 2006/2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

LEVOKSE

Zaeya (radical)

LEVOKSE

Abduosta (prefix)

lev-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

levoksé

2-eaf ilkom T-

(rin)

levoksel

3-eaf ilkom T-

(in)

levokser

1-eaf ilkom K-

(min)

levokset

2-eaf ilkom K-

(win)

levoksec

3-eaf ilkom K-

(sin)

levoksed

4-eaf ilkom K-

(cin)

levoksev

Tegisa trenda

levokses

Levgasa trenda

levoksen

Tuvar- trenda

levoksemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

levokseyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

levokseyel

3-eaf ilkom T-

(in)

levokseyer

1-eaf ilkom K-

(min)

levokseyet

2-eaf ilkom K-

(win)

levokseyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

levokseyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

levokseyev

Tegisa- trenda

levokseyes

Levgasa trenda

levokseyen

Tuvar- trenda

levokseyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

levokseté

2-eaf ilkom T-

(rin)

levoksetel

3-eaf ilkom T-

(in)

levokseter

1-eaf ilkom K-

(min)

levoksetet

2-eaf ilkom K-

(win)

levoksetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

levokseted

4-eaf ilkom K-

(cin)

levoksetev

Tegisa trenda

levoksetes

Levgasa trenda

levokseten

Tuvar- trenda

levoksetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

levnovélevplatí

levnovélevplatí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tolmukodaf gray | CA kalav- | DA kalav- | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FR kalav- | NL kalav- | PL kalav- | PT kalav- | RU kalav- | lev- abduostan | -ksé sokudas


QR Code
QR Code levoks_e (generated for current page)