Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Maletí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Maletí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \mal.e.'ti\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : résulter de

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

MALETI

Zaeya (radical)

MALETI

Abduosta (prefix)

mal-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

maletí

2-eaf ilkom T-

(rin)

maletil

3-eaf ilkom T-

(in)

maletir

1-eaf ilkom K-

(min)

maletit

2-eaf ilkom K-

(win)

maletic

3-eaf ilkom K-

(sin)

maletid

4-eaf ilkom K-

(cin)

maletiv

Tegisa trenda

maletis

Levgasa trenda

maletin

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

maletiyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

maletiyil

3-eaf ilkom T-

(in)

maletiyir

1-eaf ilkom K-

(min)

maletiyit

2-eaf ilkom K-

(win)

maletiyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

maletiyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

maletiyiv

Tegisa- trenda

maletiyis

Levgasa trenda

maletiyin

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

maletití

2-eaf ilkom T-

(rin)

maletitil

3-eaf ilkom T-

(in)

maletitir

1-eaf ilkom K-

(min)

maletitit

2-eaf ilkom K-

(win)

maletitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

maletitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

maletitiv

Tegisa trenda

maletitis

Levgasa trenda

maletitin

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

malestúmalfavé

malestúmalfavé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | mal- abduostan | -tí sokudas


QR Code
QR Code malet_i (generated for current page)