Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Modivatcé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Modivatcé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \mo.di.vat.'ʃe\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : couvrir, recouvrir

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

MODIVATCE

Zaeya (radical)

MODIVATCE

Abduosta (prefix)

mo-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

modivatcé

2-eaf ilkom T-

(rin)

modivatcel

3-eaf ilkom T-

(in)

modivatcer

1-eaf ilkom K-

(min)

modivatcet

2-eaf ilkom K-

(win)

modivatcec

3-eaf ilkom K-

(sin)

modivatced

4-eaf ilkom K-

(cin)

modivatcev

Tegisa trenda

modivatces

Levgasa trenda

modivatcen

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

modivatceyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

modivatceyel

3-eaf ilkom T-

(in)

modivatceyer

1-eaf ilkom K-

(min)

modivatceyet

2-eaf ilkom K-

(win)

modivatceyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

modivatceyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

modivatceyev

Tegisa- trenda

modivatceyes

Levgasa trenda

modivatceyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

modivatceté

2-eaf ilkom T-

(rin)

modivatcetel

3-eaf ilkom T-

(in)

modivatceter

1-eaf ilkom K-

(min)

modivatcetet

2-eaf ilkom K-

(win)

modivatcetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

modivatceted

4-eaf ilkom K-

(cin)

modivatcetev

Tegisa trenda

modivatcetes

Levgasa trenda

modivatceten

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

modisukémodivatcesiku

modisukémododé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | mo- abduostan | -tcé sokudas


QR Code
QR Code modivatc_e (generated for current page)