Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Talgafenkú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Talgafenkú ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tal.ga.fɛn.'ku\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : desserrer les dents

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Angela Wagner : “ Korik tigis aname jin trakuyud da tiyí kivasaf ise va jin gu vazuca duvuyud ( icde jinafa birga me al TALGAFENKUYÚ ).” (Stefan Zweig ~ Twa ke megrupenikya ~ malgermanav- 2014) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2014

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TALGAFENKU

Zaeya (radical)

TALGAFENKU

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-fenkú

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

talgafenkú

2-eaf ilkom T-

(rin)

talgafenkul

3-eaf ilkom T-

(in)

talgafenkur

1-eaf ilkom K-

(min)

talgafenkut

2-eaf ilkom K-

(win)

talgafenkuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

talgafenkud

4-eaf ilkom K-

(cin)

talgafenkuv

Tegisa trenda

talgafenkus

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

talgafenkuyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

talgafenkuyul

3-eaf ilkom T-

(in)

talgafenkuyur

1-eaf ilkom K-

(min)

talgafenkuyut

2-eaf ilkom K-

(win)

talgafenkuyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

talgafenkuyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

talgafenkuyuv

Tegisa- trenda

talgafenkuyus

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

talgafenkutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

talgafenkutul

3-eaf ilkom T-

(in)

talgafenkutur

1-eaf ilkom K-

(min)

talgafenkutut

2-eaf ilkom K-

(win)

talgafenkutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

talgafenkutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

talgafenkutuv

Tegisa trenda

talgafenkutus

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

talgadwétalgalicá

talgadwétalgalicá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : altozekaraf M-Gray

Loma : Pestaleraf gray | FR kalav- | -fenkú radimostan | -nkú sokudas


QR Code
QR Code talgafenk_u (generated for current page)