Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tanameyawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tanameyawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ta.na.me.ja.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • catalava : rodar
  • danmarkava : rulle
  • germanava : rollen
  • englava : roll (to)
  • espanava : hacer rodar
  • francava : s'enrouler
  • nederlandava : rollen
  • portugalava : fazer rolar

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1993

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TANAMEYA

Zaeya (radical)

TANAMEYAWE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tanameyawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tanameyawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tanameyawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tanameyawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tanameyawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tanameyawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tanameyawev

Tegisa trenda

tanameyawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tanameyaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tanameyaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tanameyaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tanameyaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tanameyaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tanameyaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tanameyaweyev

Tegisa- trenda

tanameyaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tanameyaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tanameyawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tanameyaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tanameyawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tanameyawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tanameyaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tanameyawetev

Tegisa trenda

tanameyawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tanamútanameyawera

tutaniawétanameyawé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | CA kalav- | DA kalav- | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FR kalav- | NL kalav- | PT kalav- | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tanameyaw_e (generated for current page)