Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Taneatí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Taneatí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ta.ne.a.'ti\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • catalava : presidir
  • germanava : den Vorsitz haben
  • englava : preside (to)
  • espanava : presidir
  • francava : présider
  • nederlandava : presideren
  • portugalava : presidir

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Bruno Cordelier : “Artlapiyis ko Engla bak teveaksat ke 1792, tarlesik lent gejapirdot taneatin gan Hood rambik zo komalyed.” (Jules Verne ~ Tarlesikeem ke Bounty tota ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TANEATI

Zaeya (radical)

TANEATI

Abduosta (prefix)

tanea-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

taneatí

2-eaf ilkom T-

(rin)

taneatil

3-eaf ilkom T-

(in)

taneatir

1-eaf ilkom K-

(min)

taneatit

2-eaf ilkom K-

(win)

taneatic

3-eaf ilkom K-

(sin)

taneatid

4-eaf ilkom K-

(cin)

taneativ

Tegisa trenda

taneatis

Levgasa trenda

taneatin

Tuvar- trenda

taneatimb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

taneatiyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

taneatiyil

3-eaf ilkom T-

(in)

taneatiyir

1-eaf ilkom K-

(min)

taneatiyit

2-eaf ilkom K-

(win)

taneatiyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

taneatiyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

taneatiyiv

Tegisa- trenda

taneatiyis

Levgasa trenda

taneatiyin

Tuvar- trenda

taneatiyimb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

taneatití

2-eaf ilkom T-

(rin)

taneatitil

3-eaf ilkom T-

(in)

taneatitir

1-eaf ilkom K-

(min)

taneatitit

2-eaf ilkom K-

(win)

taneatitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

taneatitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

taneatitiv

Tegisa trenda

taneatitis

Levgasa trenda

taneatitin

Tuvar- trenda

taneatitimb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

taneasterataneaviel

taneastétanilé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tolmukodaf gray | CA kalav- | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FR kalav- | NL kalav- | PT kalav- | tanea- abduostan | -tí sokudas


QR Code
QR Code taneat_i (generated for current page)