Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tarumiú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tarumiú ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ta.ru.mi.'u\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : jouer de l'épinette

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TARUMIU

Zaeya (radical)

TARUMIU

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tarumiú

2-eaf ilkom T-

(rin)

tarumiul

3-eaf ilkom T-

(in)

tarumiur

1-eaf ilkom K-

(min)

tarumiut

2-eaf ilkom K-

(win)

tarumiuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

tarumiud

4-eaf ilkom K-

(cin)

tarumiuv

Tegisa trenda

tarumius

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tarumiuyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

tarumiuyul

3-eaf ilkom T-

(in)

tarumiuyur

1-eaf ilkom K-

(min)

tarumiuyut

2-eaf ilkom K-

(win)

tarumiuyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

tarumiuyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

tarumiuyuv

Tegisa- trenda

tarumiuyus

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tarumiutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

tarumiutul

3-eaf ilkom T-

(in)

tarumiutur

1-eaf ilkom K-

(min)

tarumiutut

2-eaf ilkom K-

(win)

tarumiutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

tarumiutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

tarumiutuv

Tegisa trenda

tarumiutus

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tarumitarumiusik

tariátasilú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : lexura

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | -ú radimostan | -iú sokudas


QR Code
QR Code tarumi_u (generated for current page)