Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Taspugá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Taspugá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tas.pu.'ga\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : vociférer (qqchose)

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2014

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TASPUGA

Zaeya (radical)

TASPUGA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-gá

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

taspugá

2-eaf ilkom T-

(rin)

taspugal

3-eaf ilkom T-

(in)

taspugar

1-eaf ilkom K-

(min)

taspugat

2-eaf ilkom K-

(win)

taspugac

3-eaf ilkom K-

(sin)

taspugad

4-eaf ilkom K-

(cin)

taspugav

Tegisa trenda

taspugas

Levgasa trenda

taspugan

Tuvar- trenda

taspugamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

taspugayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

taspugayal

3-eaf ilkom T-

(in)

taspugayar

1-eaf ilkom K-

(min)

taspugayat

2-eaf ilkom K-

(win)

taspugayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

taspugayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

taspugayav

Tegisa- trenda

taspugayas

Levgasa trenda

taspugayan

Tuvar- trenda

taspugayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

taspugatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

taspugatal

3-eaf ilkom T-

(in)

taspugatar

1-eaf ilkom K-

(min)

taspugatat

2-eaf ilkom K-

(win)

taspugatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

taspugatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

taspugatav

Tegisa trenda

taspugatas

Levgasa trenda

taspugatan

Tuvar- trenda

taspugatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

taspútastaf

tarutétutastá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -gá radimostan | -gá sokudas


QR Code
QR Code taspug_a (generated for current page)