Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Taxá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Taxá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ta.'xa\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : applaudir

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TAXA

Zaeya (radical)

TAXA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

taxá

2-eaf ilkom T-

(rin)

taxal

3-eaf ilkom T-

(in)

taxar

1-eaf ilkom K-

(min)

taxat

2-eaf ilkom K-

(win)

taxac

3-eaf ilkom K-

(sin)

taxad

4-eaf ilkom K-

(cin)

taxav

Tegisa trenda

taxas

Levgasa trenda

taxan

Tuvar- trenda

taxamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

taxayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

taxayal

3-eaf ilkom T-

(in)

taxayar

1-eaf ilkom K-

(min)

taxayat

2-eaf ilkom K-

(win)

taxayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

taxayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

taxayav

Tegisa- trenda

taxayas

Levgasa trenda

taxayan

Tuvar- trenda

taxayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

taxatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

taxatal

3-eaf ilkom T-

(in)

taxatar

1-eaf ilkom K-

(min)

taxatat

2-eaf ilkom K-

(win)

taxatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

taxatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

taxatav

Tegisa trenda

taxatas

Levgasa trenda

taxatan

Tuvar- trenda

taxatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

taxataya

tawamidútazá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -xá sokudas


QR Code
QR Code tax_a (generated for current page)