Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tazukoyé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tazukoyé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ta.zu.ko.'je\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • germanava : formulieren
  • englava : formulate (to), articulate (to)
  • francava : formuler
  • italiava : formulare, formulare
  • nederlandava : formuleren, formuleren
  • portugalava : formular, formular

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TAZUKOYE

Zaeya (radical)

TAZUKOYE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tazukoyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tazukoyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tazukoyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tazukoyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tazukoyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tazukoyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tazukoyev

Tegisa trenda

tazukoyes

Levgasa trenda

tazukoyen

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tazukoyeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tazukoyeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tazukoyeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tazukoyeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tazukoyeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tazukoyeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tazukoyeyev

Tegisa- trenda

tazukoyeyes

Levgasa trenda

tazukoyeyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tazukoyeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tazukoyetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tazukoyeter

1-eaf ilkom K-

(min)

tazukoyetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tazukoyetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tazukoyeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tazukoyetev

Tegisa trenda

tazukoyetes

Levgasa trenda

tazukoyeten

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tazukoyolktazukoyera

tazukorátutazuktá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | DE kalav- | EN kalav- | FR kalav- | IT kalav- | NL kalav- | PT kalav- | -yé sokudas


QR Code
QR Code tazukoy_e (generated for current page)