Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tcalá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tcalá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tʃa.'la\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • germanava : andeuten
  • englava : mark (to), denote (to)
  • espanava : marcar, hacer un signo
  • francava : marquer
  • nederlandava : merken, aanduiden
  • portugalava : assinalar
  • romaniava : indica

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TCALA

Zaeya (radical)

TCALA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tcalá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tcalal

3-eaf ilkom T-

(in)

tcalar

1-eaf ilkom K-

(min)

tcalat

2-eaf ilkom K-

(win)

tcalac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tcalad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tcalav

Tegisa trenda

tcalas

Levgasa trenda

tcalan

Tuvar- trenda

tcalamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tcalayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tcalayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tcalayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tcalayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tcalayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tcalayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tcalayav

Tegisa- trenda

tcalayas

Levgasa trenda

tcalayan

Tuvar- trenda

tcalayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tcalatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tcalatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tcalatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tcalatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tcalatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tcalatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tcalatav

Tegisa trenda

tcalatas

Levgasa trenda

tcalatan

Tuvar- trenda

tcalatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tcalatcalanaf

tcakétcalagá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tolmukodaf gray | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FR kalav- | NL kalav- | PT kalav- | RO kalav- | -lá sokudas


QR Code
QR Code tcal_a (generated for current page)