Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tcicé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tcicé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tʃi.'ʃe\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : assister, aider

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Staren Fetcey : “Va bonta kolaniv lize va awalkesa guazikya tcicena gan batcesa zanisikya is ikuzapasa yikya, tela lolistafa is lokontesa kotlize is kotugale rowina.” (Molière ~ Nyagaceem ke Scapin ~ malfrancav- 2006/2013) klita ke kotavaxa
  • Björn Källström : “- Lorik va min tciceter ~ ayikya kalir.” (Selma Lagerlöf ~ Otcera ko Misra ~ malsverigav- 2010) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TCICE

Zaeya (radical)

TCICE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tcicé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tcicel

3-eaf ilkom T-

(in)

tcicer

1-eaf ilkom K-

(min)

tcicet

2-eaf ilkom K-

(win)

tcicec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tciced

4-eaf ilkom K-

(cin)

tcicev

Tegisa trenda

tcices

Levgasa trenda

tcicen

Tuvar- trenda

tcicemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tciceyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tciceyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tciceyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tciceyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tciceyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tciceyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tciceyev

Tegisa- trenda

tciceyes

Levgasa trenda

tciceyen

Tuvar- trenda

tciceyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tciceté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tcicetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tciceter

1-eaf ilkom K-

(min)

tcicetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tcicetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tciceted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tcicetev

Tegisa trenda

tcicetes

Levgasa trenda

tciceten

Tuvar- trenda

tcicetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tciamucatcicera

tcerobétcidá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -cé sokudas


QR Code
QR Code tcic_e (generated for current page)