Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tcoruzavá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tcoruzavá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tʃo.ru.za.'va\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : faire la bise à

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2015

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TCORUZAVA

Zaeya (radical)

TCORUZAVA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-uzavá

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tcoruzavá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tcoruzaval

3-eaf ilkom T-

(in)

tcoruzavar

1-eaf ilkom K-

(min)

tcoruzavat

2-eaf ilkom K-

(win)

tcoruzavac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tcoruzavad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tcoruzavav

Tegisa trenda

tcoruzavas

Levgasa trenda

tcoruzavan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tcoruzavayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tcoruzavayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tcoruzavayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tcoruzavayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tcoruzavayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tcoruzavayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tcoruzavayav

Tegisa- trenda

tcoruzavayas

Levgasa trenda

tcoruzavayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tcoruzavatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tcoruzavatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tcoruzavatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tcoruzavatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tcoruzavatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tcoruzavatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tcoruzavatav

Tegisa trenda

tcoruzavatas

Levgasa trenda

tcoruzavatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tcoreemtcoruzavara

tcongétcotesí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf goleraf gray

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -uzavá radimostan | -vá sokudas


QR Code
QR Code tcoruzav_a (generated for current page)