Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tegivsuté


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tegivsuté ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \te.giv.su.'te\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : rédiger des actes officiels

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TEGIVSUTE

Zaeya (radical)

TEGIVSUTE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-suté

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tegivsuté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tegivsutel

3-eaf ilkom T-

(in)

tegivsuter

1-eaf ilkom K-

(min)

tegivsutet

2-eaf ilkom K-

(win)

tegivsutec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tegivsuted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tegivsutev

Tegisa trenda

tegivsutes

Levgasa trenda

tegivsuten

Tuvar- trenda

tegivsutemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tegivsuteyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tegivsuteyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tegivsuteyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tegivsuteyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tegivsuteyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tegivsuteyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tegivsuteyev

Tegisa- trenda

tegivsuteyes

Levgasa trenda

tegivsuteyen

Tuvar- trenda

tegivsuteyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tegivsuteté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tegivsutetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tegivsuteter

1-eaf ilkom K-

(min)

tegivsutetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tegivsutetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tegivsuteted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tegivsutetev

Tegisa trenda

tegivsutetes

Levgasa trenda

tegivsuteten

Tuvar- trenda

tegivsutetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tegivtegulá

tegirátegulá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -suté radimostan | -té sokudas


QR Code
QR Code tegivsut_e (generated for current page)