Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Teká


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Teká ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \te.'ka\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • germanava : auseinanderjagen
  • englava : disperse (to)
  • francava : dissiper
  • nederlandava : uiteendrijven

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TEKA

Zaeya (radical)

TEKA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

teká

2-eaf ilkom T-

(rin)

tekal

3-eaf ilkom T-

(in)

tekar

1-eaf ilkom K-

(min)

tekat

2-eaf ilkom K-

(win)

tekac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tekad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tekav

Tegisa trenda

tekas

Levgasa trenda

tekan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tekayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tekayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tekayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tekayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tekayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tekayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tekayav

Tegisa- trenda

tekayas

Levgasa trenda

tekayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tekatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tekatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tekatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tekatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tekatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tekatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tekatav

Tegisa trenda

tekatas

Levgasa trenda

tekatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tekatekara

tegulátelomtá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf gray va tuwavawica

Loma : Tanmukodaf gray | DE kalav- | EN kalav- | FR kalav- | NL kalav- | -ká sokudas


QR Code
QR Code tek_a (generated for current page)