Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Temá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Temá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \te.'ma\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : plaindre

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TEMA

Zaeya (radical)

TEMA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

temá

2-eaf ilkom T-

(rin)

temal

3-eaf ilkom T-

(in)

temar

1-eaf ilkom K-

(min)

temat

2-eaf ilkom K-

(win)

temac

3-eaf ilkom K-

(sin)

temad

4-eaf ilkom K-

(cin)

temav

Tegisa trenda

temas

Levgasa trenda

teman

Tuvar- trenda

temamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

temayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

temayal

3-eaf ilkom T-

(in)

temayar

1-eaf ilkom K-

(min)

temayat

2-eaf ilkom K-

(win)

temayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

temayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

temayav

Tegisa- trenda

temayas

Levgasa trenda

temayan

Tuvar- trenda

temayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tematá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tematal

3-eaf ilkom T-

(in)

tematar

1-eaf ilkom K-

(min)

tematat

2-eaf ilkom K-

(win)

tematac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tematad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tematav

Tegisa trenda

tematas

Levgasa trenda

tematan

Tuvar- trenda

tematamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tematemé

telvungátemé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -má sokudas


QR Code
QR Code tem_a (generated for current page)