Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Terektadá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Terektadá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \te.rɛk.ta.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : écouter par intermittence

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2014

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TEREKTADA

Zaeya (radical)

TEREKTADA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-dá

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

terektadá

2-eaf ilkom T-

(rin)

terektadal

3-eaf ilkom T-

(in)

terektadar

1-eaf ilkom K-

(min)

terektadat

2-eaf ilkom K-

(win)

terektadac

3-eaf ilkom K-

(sin)

terektadad

4-eaf ilkom K-

(cin)

terektadav

Tegisa trenda

terektadas

Levgasa trenda

terektadan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

terektadayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

terektadayal

3-eaf ilkom T-

(in)

terektadayar

1-eaf ilkom K-

(min)

terektadayat

2-eaf ilkom K-

(win)

terektadayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

terektadayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

terektadayav

Tegisa- trenda

terektadayas

Levgasa trenda

terektadayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

terektadatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

terektadatal

3-eaf ilkom T-

(in)

terektadatar

1-eaf ilkom K-

(min)

terektadatat

2-eaf ilkom K-

(win)

terektadatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

terektadatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

terektadatav

Tegisa trenda

terektadatas

Levgasa trenda

terektadatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

terektáterektara

terektáterná

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf pestaleraf gray

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -dá radimostan | -dá sokudas


QR Code
QR Code terektad_a (generated for current page)