Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tialtá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tialtá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ti.al.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : mettre un bouton à

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TIALTA

Zaeya (radical)

TIALTA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tialtá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tialtal

3-eaf ilkom T-

(in)

tialtar

1-eaf ilkom K-

(min)

tialtat

2-eaf ilkom K-

(win)

tialtac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tialtad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tialtav

Tegisa trenda

tialtas

Levgasa trenda

tialtan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tialtayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tialtayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tialtayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tialtayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tialtayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tialtayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tialtayav

Tegisa- trenda

tialtayas

Levgasa trenda

tialtayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tialtatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tialtatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tialtatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tialtatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tialtatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tialtatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tialtatav

Tegisa trenda

tialtatas

Levgasa trenda

tialtatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tialtenjaftialté

tezodátialté

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf gray va tegira tove muka

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -ltá sokudas


QR Code
QR Code tialt_a (generated for current page)