Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tieplawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tieplawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ti.ɛp.la.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se liquéfier, être en état de liquéfaction

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2015

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TIEPLAWE

Zaeya (radical)

TIEPLAWE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tieplawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tieplawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tieplawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tieplawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tieplawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tieplawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tieplawev

Tegisa trenda

tieplawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tieplaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tieplaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tieplaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tieplaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tieplaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tieplaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tieplaweyev

Tegisa- trenda

tieplaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tieplaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tieplawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tieplaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tieplawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tieplawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tieplaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tieplawetev

Tegisa trenda

tieplawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tieplawatienaf

tiedelétutigawé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : M-Gray va tuwavawica

Loma : Pestaleraf gray | FR kalav- | -wé sokudas


QR Code
QR Code tieplaw_e (generated for current page)