Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tiojedá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tiojedá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ti.o.ʒe.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : mouchoter, se moucher à petits coups

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1989

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TIOJEDA

Zaeya (radical)

TIOJEDA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-dá

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tiojedá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tiojedal

3-eaf ilkom T-

(in)

tiojedar

1-eaf ilkom K-

(min)

tiojedat

2-eaf ilkom K-

(win)

tiojedac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tiojedad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tiojedav

Tegisa trenda

tiojedas

Levgasa trenda

tiojedan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tiojedayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tiojedayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tiojedayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tiojedayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tiojedayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tiojedayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tiojedayav

Tegisa- trenda

tiojedayas

Levgasa trenda

tiojedayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tiojedatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tiojedatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tiojedatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tiojedatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tiojedatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tiojedatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tiojedatav

Tegisa trenda

tiojedatas

Levgasa trenda

tiojedatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tiojexatioka

tiojétiolté

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -dá radimostan | -dá sokudas


QR Code
QR Code tiojed_a (generated for current page)